Domů » Magazín » Jídlo a pití » Rum Diplomático: Venezuelský klenot mezi rumy

Rum Diplomático: Venezuelský klenot mezi rumy

4 minuty

Ben

276

Rum Diplomático: Venezuelský klenot mezi rumy
Domů » Magazín » Jídlo a pití » Rum Diplomático: Venezuelský klenot mezi rumy

Rum Diplomático, s kořeny hluboko v venezuelské kultuře a přírodě, představuje synonymum pro tradici, kvalitu a exkluzivitu. Jeho příběh, začínající již v roce 1959, je fascinující cestou plnou proměn, inovací a oddanosti mistrovství v destilaci.

Historie a identita rumu Diplomático

V roce 1959 založila společnost Seagram’s International, tehdejší gigant ve světě vín a destilátů, lihovar DUSA na úpatí venezuelských And. Toto založení položilo základy dnešního úspěchu rumů Diplomático. V roce 2001 převzaly společnost Diageo a Pernod Ricard a v roce 2002 ji přejmenovaly na Destilerías Unidas S.A. Novou kapitolu pod vedením Josém R. Ballesteros Meléndezem a skupinou venezuelských rodin tak otevřely.

Don Juancho Nieto Meléndez, charismatičtý mantuano a patron regionu Planas, se stal inspirací pro vznik rumu Diplomático. Jeho vášeň pro cestování a sbírání exotických rumů definovala filozofii značky. Jeho portrét zdobí každou láhev rumu Diplomático jako symbol stylu, radosti ze života a věnování se výrobě prvotřídních destilátů.

Výroba rumu Diplomático

V lihovaru DUSA se vyrábějí rumy Diplomático, což je umění samo o sobě. Při výrobě využíváme jak melasu, tak panenský med z cukrové třtiny. Proces fermentace se liší podle typu rumu. Lehčí varianty fermentují kratší dobu, zatímco komplexnější delší dobu. Používáme kontinuální destilační kolonu, systém batch kettle a tradiční měděné kotlíkové zařízení. Tyto metody umožňují vytvářet různé typy rumů, od lehkých až po těžké a komplexní.

Jak si vybrat správný rum Diplomático

Při výběru rumu Diplomático je důležité rozpoznat jedinečné chuťové profily jednotlivých řad. Tradiční kategorie nabízí Diplomatico Mantuano, Reserva Exclusiva a bílý prémiový rum Diplomatico Planas, které poskytují klasický zážitek s 12letým zráním. Ideální jsou pro samostatné vychutnání nebo jako součást koktejlů. Limitované edice jako Diplomatico Distillery Collection představují jedinečné chuťové kombinace z různých destilačních metod. A vrchol nabídky, prestižní kategorie, zahrnuje Diplomatico Single Vintage a Ambassador Selection s 12letým zráním v sudech po oloroso sherry nebo Pedro Ximénez.

Podrobnosti o výrobě tradičního rumu Diplomático

Rumy Diplomatico, vyráběné z kvalitní melasy a medu z cukrové třtiny, nabízí od lehkých po hutné a složité chutě. Fermentace trvá různě dlouho podle požadovaného profilu rumu. Destilujeme pomocí různých metod, při nichž se alkohol zahřívá a jeho složky se oddělují kondenzací. Tento proces zajišťuje čistotu, jemnost a jasně danou strukturu rumů. Zrání probíhá v různých typech sudů, přičemž důraz klademe na sudy z bílého dřeva po bourbonu nebo whiskey, což dodává rumům jedinečný charakter.

Nejznámější řady produktů rumu Diplomático

Diplomático se může pochlubit několika významnými řadami produktů:

Tradiční a základní kategorie: Diplomatico Mantuano, Reserva Exclusiva a bílý prémiový rum Diplomatico Planas vynikají díky 12letému zrání a kombinaci různých destilačních metod.

Limitované a exkluzivní edice: Diplomatico Distillery Collection nabízí Diplomatico Single Batch Kettle No.1, Diplomatico Barbet No.2 a Diplomatico Pot Still No.3, každý s vlastní specifickou destilační technikou.

Prestižní kategorie a řada: Diplomatico Single Vintage 2005 a Diplomatico Ambassador Selection, oba s 12letým zráním v sudech po oloroso sherry nebo Pedro Ximénez, tvoří vrchol nabídky Diplomático.

Závěr

Rum Diplomático je symbolem spojení tradice, inovace a vášně. Jeho rozmanitá nabídka zahrnuje vše od tradičních po prestižní rumy a odráží hluboké znalosti a umění destilace, které se v lihovaru Diplomático předávají z generace na generaci. Každá láhev tohoto rumu otevírá příběh plný tradice, vášně a závazku k excelenci.

Související články:

Rum Plantation: Exkluzivní Karibský poklad pro milovníky kvalitního rumu

Rum Plantation: Exkluzivní karibský poklad pro milovníky kvalitního rumu

3 minuty

Rum Plantation, symbol kvality a tradice, je mezi milovníky rumu celosvětově oslavován. Jeho výjimečnost spočívá v kombinaci karibské ...

Nikka Whisky: Japonský klenot mezi světovými whisky

Nikka Whisky: Japonský klenot mezi světovými whisky

3 minuty

Nikka Whisky představuje jednu z nejvýznamnějších a nejuznávanějších značek whisky na světě. Založena v roce 1934 Masatakou Taketsuruem, ...

Lagavulin ikonická skotská whisky

Lagavulin skotská whisky z regionu Islay

3 minuty

Jako jedna z nejuznávanějších značek skotské whisky, Lagavulin oslavuje své single malt whisky, proslulé hlubokými kořeny na ostrově ...

Bumbu rum: Tajemství karibského rumu, který dobyl svět

Bumbu rum: Karibský skvost s bohatou historií a jedinečnou chutí

3 minuty

Rum Bumbu, s historií sahající až do 16. století, představuje jedinečnou chuťovou symfonii, která si získala srdce milovníků ...

Související témata:

Oblíbené články

Více