Domů » Magazín » Jídlo a pití » Nikka Whisky: Japonský klenot mezi světovými whisky

Nikka Whisky: Japonský klenot mezi světovými whisky

3 minuty

Ben

3254

Nikka Whisky: Japonský klenot mezi světovými whisky
Domů » Magazín » Jídlo a pití » Nikka Whisky: Japonský klenot mezi světovými whisky

Nikka Whisky představuje jednu z nejvýznamnějších a nejuznávanějších značek whisky na světě. Založena v roce 1934 Masatakou Taketsuruem, prvním Japoncem vycvičeným ve výrobě whisky ve Skotsku, se tato značka stala synonymem pro kvalitu a inovaci ve světě whisky.

Historie a zakladatel

Původ v srdci Skotska

Masataka Taketsuru, narozený v roce 1899, pocházel z rodiny výrobců saké. V roce 1918 se vydal do Skotska s cílem osvojit si umění výroby whisky, čímž položil základy pro budoucí úspěch Nikka. Po návratu do Japonska v roce 1923 založil Yoichi Distillery na ostrově Hokkaido, která se stala prvním kamenem impéria Nikka.

Yoichi distillery: Rašelina v japonském podání

Yoichi Distillery, umístěná v drsném klimatu ostrova Hokkaido, je známá svou rašelinovou whisky. Tato lihovarna využívá tradiční skotské metody, včetně sušení ječmene na rašelině, což dodává whisky její charakteristický rašelinový tón.

Rozšíření a diverzifikace

Miyagikyo distillery: Ovocné nuance na Honšú

V roce 1969 Taketsuru založil druhou lihovarnu, Miyagikyo Distillery, na ostrově Honšú. Tato lihovarna je známá svými sladšími a ovocnějšími whisky, díky čemuž Nikka nabízí širokou paletu chutí.

Výrobní proces a suroviny

Kvalita a tradiční metody

Nikka Whisky je vyráběna z pečlivě vybraného sladového ječmene. Sušení ječmene buď na rašelině nebo bez rašeliny a zrání v dubových sudech po bourbonu, sherry nebo jiných typech dřeva je klíčem k její jedinečné chuti a vůni.

Nejznámější produkty Nikka Whisky

Nikka From The Barrel: Symfonie chutí

Tento blend kombinuje whisky z obou lihovaren, Yoichi a Miyagikyo, a nabízí bohatý a komplexní profil s tóny ovoce, koření a rašeliny.

Nikka Super Nikka: Vrchol komplexity

Jedná se o další blend, který přináší ještě bohatší a komplexnější chuť, vytvářející harmonickou symfonii chutí z obou lihovaren.

Nikka Yoichi Single malt: Rašelinová elegance

Single malt z Yoichi Distillery, který je výrazně rašelinový s tóny ovoce a koření, dokazuje, že japonská whisky může konkurovat té nejlepší skotské.

Nikka Miyagikyo Single malt: Sladká ovocnost

Miyagikyo Single Malt přináší sladší a ovocnější profil, který je ideální pro ty, kteří preferují méně rašelinové whisky.

Nikka: Světové uznání a popularita

Ocenení a globální přijetí

Nikka Whisky je oblíbená po celém světě a v roce 2015 získala ocenění World Whisky of the Year pro Nikka Yoichi Single Malt. Její rozmanitost a kvalita ji činí ideální jak pro příležitostné pití, tak pro míchání koktejlů.

Závěr: Symbol japonské excelence

Nikka Whisky, s její bohatou historií a inovativním přístupem k výrobě, představuje vynikající volbu pro milovníky whisky. Její široké spektrum chutí a stylů zajišťuje, že si v ní každý najde svého favorita.

Související články:

Rum Diplomático: Venezuelský klenot mezi rumy

Rum Diplomático: Venezuelský klenot mezi rumy

4 minuty

Rum Diplomático, s kořeny hluboko v venezuelské kultuře a přírodě, představuje synonymum pro tradici, kvalitu a exkluzivitu. Jeho ...

Rum Plantation: Exkluzivní Karibský poklad pro milovníky kvalitního rumu

Rum Plantation: Exkluzivní karibský poklad pro milovníky kvalitního rumu

3 minuty

Rum Plantation, symbol kvality a tradice, je mezi milovníky rumu celosvětově oslavován. Jeho výjimečnost spočívá v kombinaci karibské ...

Lagavulin ikonická skotská whisky

Lagavulin skotská whisky z regionu Islay

3 minuty

Jako jedna z nejuznávanějších značek skotské whisky, Lagavulin oslavuje své single malt whisky, proslulé hlubokými kořeny na ostrově ...

Bumbu rum: Tajemství karibského rumu, který dobyl svět

Bumbu rum: Karibský skvost s bohatou historií a jedinečnou chutí

3 minuty

Rum Bumbu, s historií sahající až do 16. století, představuje jedinečnou chuťovou symfonii, která si získala srdce milovníků ...

Související témata:

Oblíbené články

Více