Domů » Magazín » Jídlo a pití » Lagavulin skotská whisky z regionu Islay

Lagavulin skotská whisky z regionu Islay

3 minuty

Ben

262

Lagavulin ikonická skotská whisky
Domů » Magazín » Jídlo a pití » Lagavulin skotská whisky z regionu Islay

Jako jedna z nejuznávanějších značek skotské whisky, Lagavulin oslavuje své single malt whisky, proslulé hlubokými kořeny na ostrově Islay. Ostrov je známý pro rašelinové a kouřové whisky, a Lagavulin v tomto duchu nabízí širokou škálu produktů.

Historie a význam značky Lagavulin

Založená v roce 1816, destilérka Lagavulin patří mezi nejstarší a nejprestižnější na Islay. Svou pověst si značka vybudovala schopností vyrábět intenzivní a bohatě rašelinové whisky, typické pro tento region. Dlouhé zrání přispívá k hloubce a komplexnosti charakteru Lagavulinu.

Chuťový profil a charakteristiky

Whisky Lagavulin se vyznačují hloubkou, intenzitou a typickým rašelinovým profilem. Charakteristické tóny mořské soli, kouře a rašeliny jsou doplněny citrusovými plody, vanilkou a někdy karamelovými prvky. Různé typy sudů, jako americký a evropský dub, dodávají komplexnost.

Výroba a tradiční metody

Tradiční přístup k výrobě whisky je pro Lagavulin typický. Používání místní rašeliny, dlouhá fermentace a pomalá destilace v měděných destilačních kádích jsou základem jeho charakteristické chuti.

Umístění a vliv regionu Islay

Islay, ostrov na západě Skotska, je proslulý výrobou whisky s rašelinovými a kouřovými charakteristikami. Místní rašelinová ložiska a vlhké, větrné klima hrají klíčovou roli ve výrobě whisky Lagavulin.

Přehled produktů Lagavulin

Lagavulin 16y (43%): Tento ikonický single malt se vyznačuje bohatou kouřovou a rašelinovou chutí s náznaky vanilky a mořské soli, představující vrchol nabídky Lagavulinu.

Lagavulin 8y (48%): Představuje oslavu 200 let existence destilérky. Tato mladší verze má výrazné kouřové a citrusové tóny.

Lagavulin Special Releases: Tato řada, jako ročníky 2021 a 2022, nabízí limitované edice s unikátními charakteristikami, jako vyšší procento alkoholu a specifické chutě z různých typů sudů a procesů zrání.

Lagavulin Distillers Edition: Tyto edice, například z roku 1999, jsou známé dvojím zráním, což přináší bohatší a sladší profil.

Lagavulin Game of Thrones House Lannister 9y (46%): Součást kolekce Game of Thrones, tato edice propojuje svět fantasy a tradici whisky s unikátními tóny kouře a sladkosti.

Lagavulin 200th Anniversary Editions: Tyto speciální vydání, jako 25y (51,7%) nebo 8y (48%), oslavují dědictví a kvalitu Lagavulinu.

The Game Of Thrones Collection whisky set: Tato kolekce spojuje fanoušky fantasy a milovníky whisky prostřednictvím whisky inspirované populárním seriálem.

Závěr

Starší a Omezené Edice: Vzácné a vyhledávané edice, jako Lagavulin lgv.4/464 1980 nebo The Distillers Edition 1981, jsou oblíbené mezi sběrateli a znalci whisky.

Lagavulin, symbol skotské whisky, nabízí řadu produktů pro milovníky i nováčky. Od tradičního 16letého po speciální a omezené edice, každý produkt z Lagavulinu je oslavou bohaté historie a mistrovství destilérky na Islay.

Související produkty:

Více produktů na téma: Lagavulin

Související články:

Rum Diplomático: Venezuelský klenot mezi rumy

Rum Diplomático: Venezuelský klenot mezi rumy

4 minuty

Rum Diplomático, s kořeny hluboko v venezuelské kultuře a přírodě, představuje synonymum pro tradici, kvalitu a exkluzivitu. Jeho ...

Rum Plantation: Exkluzivní Karibský poklad pro milovníky kvalitního rumu

Rum Plantation: Exkluzivní karibský poklad pro milovníky kvalitního rumu

3 minuty

Rum Plantation, symbol kvality a tradice, je mezi milovníky rumu celosvětově oslavován. Jeho výjimečnost spočívá v kombinaci karibské ...

Nikka Whisky: Japonský klenot mezi světovými whisky

Nikka Whisky: Japonský klenot mezi světovými whisky

3 minuty

Nikka Whisky představuje jednu z nejvýznamnějších a nejuznávanějších značek whisky na světě. Založena v roce 1934 Masatakou Taketsuruem, ...

Bumbu rum: Tajemství karibského rumu, který dobyl svět

Bumbu rum: Karibský skvost s bohatou historií a jedinečnou chutí

3 minuty

Rum Bumbu, s historií sahající až do 16. století, představuje jedinečnou chuťovou symfonii, která si získala srdce milovníků ...

Související témata:

Oblíbené články

Více